Co warto wiedzieć o złocie inwestycyjnym niefizycznym?

Wielu osobom hasło „złoto inwestycyjne” kojarzy się ze sztabkami i monetami bulionowymi. Faktycznie taka forma inwestycji w złoto jest dzisiaj możliwa dla każdego. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, można złożyć zamówienie na stronie www . Jednocześnie złoto inwestycyjne można kupować również w formie niefizycznej, dzięki temu można zarabiać na zmianach cen złota bez konieczności kupowania tego kruszcu. Co warto wiedzieć na ten temat?

  • Nie trzeba się przejmować przechowywaniem kruszcu. Złoto inwestycyjne w formie fizycznej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, żeby nikt go nie ukradł.
  • Można zarabiać krótkoterminowo, na małych zmianach cen złota (co w przypadku formy fizycznej jest praktycznie niemożliwe).
  • Niektóre instrumenty finansowe umożliwiają użycie dźwigni finansowej.
  • W niektórych przypadkach nie trzeba szukać kupców na złoto inwestycyjne, wystarczy np. zamknąć kontrakt.

Jest to wiele zalet, dla osób, które chcą się skupić na złocie inwestycyjnym w kontekście inwestycji. Jednocześnie warto pamiętać, że forma niefizyczna nie zostanie użyta jako zabezpieczenie swojego kapitału na cięższe czasy. Ponadto przez wiele osób taka forma inwestycji jest uważana jako mniej bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *