Monthly Archives: Czerwiec 2016

logotyp

W nocy z 10 na 11 czerwca w naszym Gimnazjum odbyła się „Noc Planszówek”. Nocka  odbyła się w ramach projektu „Bractwo Venatus – klub gier planszowych dla młodzieży”, który jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Społecznych.

Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, badminton, taniec z PS4, PIZZA :), napoje, no i oczywiście planszówkowe granie do rana!!! Była jeszcze strefa kibica i oglądanie inauguracyjnego meczu na EURO 2016!

Było nas ponad 40 osób (licząc uczestników i ich opiekunów).

Sprawcami zamieszania są Robert Paszylka i Marcin Serzysko

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1 i 2 odbędzie się w Gimnazjum nr 2 o godz. 8.30, natomiast klasy 3 spotykają się o godz. 9.30 w WCK, aby o godz. 10.00 uroczyście zakończyć edukację w Gimnazjum nr 2. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do rodziców uczniów klas trzecich!

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl.

stara-sowa-mądra-56992987
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU POLONISTYCZNEGO „POGROMCY SŁOWA”!
Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najciekawszy slogan reklamowy lub wierszyk reklamujący nasze gimnazjum.
I miejsce zdobył Maksymilian Tarutin z SP nr 5 w Wodzisławiu Śląskim,
II miejsceKacper Wieczorek z SP nr 10 w Wodzisławiu Śląskim,
III miejsce Patrycja Maliszewska z SP nr 5 w Wodzisławiu Śląskim.
Zwycięzcom gratulujemy!
A oto nagrodzone teksty:
„Gdy myślisz o szkole-
Wybierz mądrze
W G2 najszybciej poczujesz się dobrze.
Witaj, Bracie –
Otwarte drzwi
Gdy smutno ci będzie, wyżalisz się mi.
Gimnazjum 2 najlepszą szkołą
Tu będziesz sobą, nie tylko osobą.”
————————————————————-
„Przyjdź do gimnazjum tego.
Zobaczysz coś niemożliwego!
Wiele Cię nauczymy,
więc nie rób smutnej miny.
Sporty uprawiamy,
zdrowe obiady Ci damy.
Festyny odprawiamy,
na których różne atrakcje mamy.
Miejsce dla Ciebie mamy.
Z rodzicami porozmawiamy.
Dobra, koniec tego gadania,
przejdźmy lepiej do działania”
 ————————————————————
 „Najlepsza szkoła to ta, co w nazwie ma G2!”
Organizatorzy

Spółdzielnia Uczniowska EMMA ogłasza konkurs fotograficzny pod tytułem „Mini – oblicza polskiej przyrody”.
Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów – obecnych oraz tych, którzy staną się uczniami Gimnazjum nr 2 od września 2016r. Do konkursu zapraszamy również nauczycieli i pracowników. Zachęcamy do podglądania mini – świata przyrodniczego, dostrzegania jego drobnych elementów, których nie zawsze trzeba szukać, bo okazuje się, że są wszędzie wokół nas. Czasem drobne zwykłe rzeczy okazują się czymś pięknym.
Prace konkursowe w formie elektronicznej i w formie papierowej w formacie minimum 10 X 15 należy składać do 30 września 2016r do pani Joanny Królikowskiej.
W konkursie przewidziano nagrody i  dyplomy.
Zgłoszenie prac jest równoznaczne z tym, że jest się autorem tychże zdjęć.

W dniu 6.06.2016 roku odbył się Okręgowy Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt. W turnieju udział wzięły 4 najlepsze drużyny z rejonu wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego oraz bielskiego, a więc drużyny: Gimnazjum w Milówce, Gimnazjum nr 6 w Rybniku, Gimnazjum w Świerklanach oraz Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Los w półfinale nie był łaskawy dla naszych dziewcząt, gdyż musiały mierzyć się w nim z bardzo dobrą drużyną z Milówki. Po trudnym spotkaniu lepsze okazały się dziewczęta z Milówki. Jak się później okazało wygrały one cały turniej. Naszym dziewczętom został mecz o 3 miejsce, w którym wygrały z Gimnazjum w Świerklanach.

Na tych zawodach dziewczęta zakończyły zawody w roku szkolnym 2015/2016. Był to bardzo udany sezon, ponieważ nasze uczennice zostały mistrzyniami powiatu, mistrzyniami rejonu oraz zajęły 3 miejsce w Okręgowym Finale Wojewódzkim. Poza tym brały też udział w turnieju Coca Cola Cup 2016, w którym wygrały trzy rundy eliminacyjne i zagrały w finale makroregionalnym mierząc się z najlepszymi drużynami z województw: śląskiego, opolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Odpadły dopiero w ćwierćfinale tych rozgrywek i zostały sklasyfikowane w najlepszej 20 w Polsce.

Szczególne podziękowania należą się kapitanowi naszej drużyny – Jadzi Kubica, która kończy naukę w Gimnazjum. Jadzia przez 3 lata dzielnie reprezentowała naszą szkołę w zawodach piłkarskich. Przez te lata została dwukrotnie mistrzynią powiatu, mistrzynią rejonu, wygrała Okręgowy Finał Wojewódzki, trzykrotnie grała w finale wojewódzkim Coca Cola Cup i została wicemistrzynią Śląska. Jadzia – DZIĘKUJEMY!!!

 

Skład drużyny: Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Agnieszka Lewczuk, Kamila Pustołka, Elżbieta Kubica, Natalia Dzierżęga, Zuzanna Zyśko i Agata Mroczek. W rozgrywkach brała udział też Wiktoria Skawińska, jednak uległa poważnej kontuzji.

Trenerem jest Wojciech Glenc.

IMAG0340

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930