Monthly Archives: Maj 2016

13249509_1793552004212388_1377778048_n

17 maja 2016 roku odbyła się III runda eliminacji wojewódzkich turnieju Coca Cola Cup 2016. W turnieju wzięły udział cztery gimnazja: z Gostynia, Pietrowic Wielkich, Łazisk Górnych i nasze Gimnazjum nr 2. Nasze reprezentantki w pierwszym meczu pokonały dziewczęta z Łazisk Górnych 3:2, następnie wygrały z Gimnazjum z Gostynia 6:0, na koniec zremisowały z drużyną z Pietrowic Wielkich 1:1. Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce i uzyskały awans do finału makroregionalnego, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nasza drużyna jest już w najlepszej czwórce jeśli chodzi o gimnazja na Śląsku, a w finale wezmą udział także po cztery najlepsze drużyny z województw: dolnośląskiego, łódzkiego i opolskiego. Sukces tym bardziej cieszy, że większość drużyny stanowią pierwszoklasistki. Jest to czwarty awans z rzędu naszych piłkarek do finału wojewódzkiego.

Skład drużyny tworzą: Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Elżbieta Kubica, Agnieszka Lewczuk, Zuzanna Zyśko, Kamila Pustołka.

Trenerem drużyny jest Wojciech Glenc.

IMAG0208

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i zaangażowanie w organizację festynu charytatywnego dla Martyny Kozyrskiej.

Dzięki Wam zebraliśmy 13 000 zł!!!

Martyno powracaj do zdrowia!!!

12 maja 2016 roku w Jastrzębiu – Zdroju odbył się rejonowy finał piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych.  Zmierzyły się w nim mistrz powiatu jastrzębskiego – Zespół Szkół nr 1 z Jastrzębia oraz mistrz powiatu wodzisławskiego, a więc dziewczęta reprezentujące Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Mecz był bardzo wyrównany, ale ostatecznie po bramkach Lidki Grzonki i  Jadzi Kubicy zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt 2:1!!!

Dzięki zwycięstwu nasze piłkarki zagrają w okręgowym finale wojewódzkim, w którym zmierzą się z najlepszym zespołem z rejonu raciborskiego, rybnickiego oraz bielskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dziewczyny w następnym etapie rozgrywek.

Skład drużyny: Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Agnieszka Lewczuk, Agata Mroczek, Elżbieta Kubica, Natalia Dzierżęga.

Trener: Wojciech Glenc.

IMAG0196

IMAG0192 IMAG0193

Kolejny sukces odniosły dziewczęta reprezentujące Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

W rozegranym 10 maja 2016 roku finale powiatu nasze dziewczyny rozegrały 4 spotkania odnosząc w każdym z nich zwycięstwo. Najpierw wygrały z Gimnazjum w Gołkowicach 4:1, następie pokonały Gimnazjum 2 w Rydułtowach 4:0, potem ograły Gimnazjum w Marklowicach 7:0 i na koniec pokonały Gimnazjum w Rogowie 5:2. Dzięki zwycięstwu w turnieju nasze dziewczęta uzyskały tytuł mistrzyń powiatu w piłce nożnej i będą reprezentowały powiat wodzisławski w rozgrywkach rejonowych.

Zwycięski skład tworzą:

Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Elżbieta Kubica, Agnieszka Lewczuk, Agata Mroczek i Natalia Dzierżęga.

Trenerem zespołu jest Wojciech Glenc.

IMAG0183IMAG0172

Już tylko 32 dni efektywnej pracy pozostało do zakończenia roku i wyjazdu na wymarzone wakacje. To ostatnie 32 dni aby zakończyć rok szkolny 2015/2016 sukcesem.

Wśród naszych uczniów i nauczycieli są już tacy, którzy mają pewność, że mijające miesiące pozwoliły im osiągnąć sukces. Oto niektórzy z nich: Kowol Piotr, uczeń klasy II d został naszym jedynym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Z Piotrem przez długie tygodnie pracował mgr Grzegorz Rek. Julia Grzonka, także pod opieką p. Reka zdobyła tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Oliwia Kwiecień, uczennica klasy II b pracując z panią mgr Małgorzatą Matysiak zdobyła tytuł finalistki w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Reprezentuje także Gimnazjum nr 2 w Młodzieżowej Radzie Miasta. A 9 maja wcieliła się w  rolę konferansjerki podczas uroczystości miejskiej „Utalentowany Wodzisław”. Olimpia  Piecha (klasa III c) to kolejna finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Wraz z mgr Romaną Koszelą zgłębiała tajniki wiedzy z zakresu biologii. Zajęła również III miejsce w II Powiatowym Konkursie  Dla Gimnazjalistów „Między Chemią a Biologią”. Także Natalia Wawrzeczko została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, pracowała pod kierunkiem mgr Romany Koszeli. Najbliższe wakacje w Paryżu mogą spędzić uczennice klasy III d, które pod opieką mgr Agaty Wieczorek zawalczyły z sukcesem o certyfikat DELF A2: Julia Banasik, Klaudia Grzelak, Małgorzata Jastrzębska, Justyna Kowalczyk.

Mgr Robert Paszylka zachęcił gimnazjalistów do uprawiania swoich ulubionych dyscyplin sportowych – badmintona i tenisa stołowego. Dowodem na to, że są to popularne sporty w Gimnazjum nr 2 świadczą wyniki uczennic Nicoli Adamus i Wiktorii Holony w badmintonie. Dzięki wysokim lokatom dziewczyny awansowały drugi rok z rzędu, do finału województwa, który odbędzie się już 18 maja w Dąbrowie Górniczej. Krzysztof Marciniec, Jakub Dudała i Patryk Turniak z sukcesami reprezentowali G2 w rozgrywkach powiatowych w tenisie stołowym.
Drużyna piłkarek nożnych  została mistrzem powiatu oraz będą reprezentować Wodzisław Śląski w wojewódzkich rozgrywkach w ramach turnieju Coca – Cola Cup. Tę wspaniałą drużynę prowadzoną przez mgr Wojciecha Glenca tworzoną: Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Elżbieta Kubica, Kamila Pustołka, Agnieszka Lewczuk i Zuzanna Zyśko Natalia Dzierżęga, Agata Mroczek, Wiktoria Skawińska. Opiekunem zespołu jest Wojciech Glenc.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że mocną stroną Gimnazjum nr 2 jest szeroko rozumiana sfera działań artystycznych. Przekonaliśmy siebie i innych już 16 raz z rzędu, od 2000 roku, że nasi gimnazjalni artyści to potęga. W przeglądzie artystycznym MASKA osiągnęliśmy znaczące sukcesy:

Grupy taneczne: III miejsce Gimnazjum 2 , układy „Wyginam śmiało ciało”, „Country”, instruktor: Katarzyna Miler-Błatoń.

Grupy muzyczne, wokalne- gimnazja: II miejsce Gimnazjum nr 2, zespół wokalny „Siódme niebo”, utwory „Śpiewam i gram”, „Czas miłości”, instruktor: Blanka Chocyk.

Teatr – gimnazja: I miejsce Gimnazjum nr 2 instruktor: Gabriela Niemiec, Katarzyna Miler- Błatoń.
Przypominam  także, że kolejny zespól teatralny prowadzony przez mgr Małgorzatę Matysiak zdobył I miejsce w miejskim przeglądzie „Jasełka 2016” oraz I miejsce w „Teatraliach”, turnieju artystycznym, który organizowany jest przez Urząd Miasta w Wiśle.
Odnotowujemy także humanistyczne sukcesy gimnazjalistek pracujących pod opieką naszych polonistek: mgr Edyty Krebs, mgr Mirosławy Hajzyk i mgr Małgorzaty Matysiak. Ogólnopolski Konkurs „Stypendiada Polonistyczna”: I miejsce (tytuł laureata) – Nikola Capek (kl. III b), wyróżnienia (tytuł finalisty): Wiktoria Pawliczek (kl. I a), Michalina Łakomska (kl. I b), Marta Grygiel (kl. II b), Natalia Galecka i Julia Knapczyk (kl. III b).

W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” wyróżnienia otrzymali Anna Sładek (kl. IIb) i Piotr Kowol (kl. IId). W konkursie dla programistów języka C++ oraz PHP w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku II miejsce wywalczył Semir Sionek z klasy IIIb. Uczeń do konkursu przygotowywał się samodzielnie. W Powiatowym Konkursie Informatyczno-Elektronicznym w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim II miejsce wywalczył Mariusz Pyrk z klasy III b.

Mariusz Pyrk z klasy III b jest także laureatem II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Janusza Kuźnika.

 

GRATULUJEMY !

Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu abyś także TY osiągnął sukces. Zachęcam wszystkich do przyspieszenia na ostatniej prostej gimnazjalnej.

 

Gabriela Niemiec / Daria Piwowarczyk

Serdecznie zapraszamy na festyn szkolny do Gimnazjum nr 2, który odbędzie się 14 maja 2016 roku w naszej szkole. Cały dochód z festynu zostanie przekazany na operację dla ciężko chorej Martyny!!!

Zaczynamy o 12.00!!!

W programie mnóstwo atrakcji, szczegóły poniżej 🙂

 

festyn dla Martyny

 

W programie festynu:

  • ATRAKCYJNE NAGRODY od SPONSORÓW!
  • koncerty zespołów muzycznych,
  • występy przedszkolaków i gimnazjalistów,
  • pokazy grupy rekonstrukcyjnej, motory
  • Kreatoria, czyli zabawy dla dzieci i nie tylko (dmuchańce, malowanie twarzy, balony)
  • strefa zdrowia: firma AWOKADO, FIT OLKA
  • spotkanie z YOUTUBERKAMI (program „O matko i córko”)
  • kawiarenka z domowymi wypiekami i pyszną kawą
  • grill

i wiele innych….

 ZAPRASZAMY do G2!!!

28 kwietnia 2016r. Mariusz Pyrk, uczeń klasy 3B, uzyskał tytuł finalisty w konkursie powiatowym: „Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego”. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku i składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 21 marca i był częścią pisemną sprawdzającą rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, gramatykę i słownictwo. Drugi etap sprawdzał wypowiedź ustną uczestników.
Gratulujemy!

27 kwietnia 2016 r.,  gimnazjalna reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej rozgrywała II etap eliminacji wojewódzkich turnieju Coca Cola Cup 2016.  W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta wygrały z Gimnazjum nr 7 z Rybnika 2:0. Obie bramki zdobyła Jadzia Kubica. W drugim meczu dziewczyny pokonały Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. 3:0, a bramki zdobywały: Lidka Grzonka – 2 oraz Jadzia Kubica. W ostatnim pojedynku nasze dziewczyny zremisowały 1:1 z Gimnazjum w Świerklanach, a jedyną dla nas bramkę zdobyła Lidka Grzonka. Ostatecznie nasze Gimnazjum zajęło 1 miejsce i awansowało do półfinału województwa. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

Skład zwycięskiej drużyny tworzyły: Jadzia Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka, Oliwia Mierzejewska, Zuzanna Zaliwska, Elżbieta Kubica, Kamila Pustołka, Agnieszka Lewczuk i Zuzanna Zyśko.

Opiekunem zespołu jest Wojciech Glenc.

 

cocacola-cup-logoIMAG0085

Uczniowie Gimnazjum nr 2 mieli okazję zaprezentować swoje taneczne talenty podczas Dnia Frankofonii w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. 31 marca 2016 r. zespół taneczny „Pokusa” zaprosił wszystkich uczestników frankofońskiego święta na dwór króla Ludwika XIV. Menuet w wykonaniu naszych gimnazjalistów rozpoczął iście królewską ucztę. Zebrani goście podziwiali taneczny talent i wspaniałe stroje wykonawców z G2. Zachwyceni byli również nauczyciele i uczniowie zaprzyjaźnionej francuskiej szkoły w Castres z południowo-zachodniej Francji, którzy także uczestniczyli w tej frankofońskiej imprezie.

43

11 13

 

logotyp

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Bractwo VENATUS – klub gier planszowych dla młodzieży”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jest on dziełem grupy nieformalnej „Pasjonaci planszówek”, której osobowości prawnej i wsparcia merytorycznego udziela fundacja EDUARTE. „Pasjonaci planszówek” chcą w ramach projektu założyć na terenie Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim klub gier planszowych -„Bractwo VENATUS”. Po zakończeniu projektu grupa nieformalna chce kontynuować działalność klubu na terenie szkoły. 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

21 kwietnia odbyły się zawody badmintona na szczeblu rejonowym. Rywalizowały ze sobą mistrzynie i wicemistrzynie powiatów wodzisławskiego i jastrzębskiego. Stawka była wysoka – wyjazd na finał województwa. Poziom gier był bardzo wysoki, a przeciwniczki wymagające. Po zaciętych bojach indywidualnie Nicola zajęła V miejsce, a Wiktoria została indywidualną mistrzynią rejonu. Dzięki wysokim lokatom dziewczyny awansowały, drugi rok z rzędu, do finału województwa, który odbędzie się już 18 maja w Dąbrowie Górniczej. Drugie miejsce zajęły mistrzynie z jastrzębia, trzecie wicemistrzynie naszego powiatu, czyli dziewczyny z Gimnazjum w Pszowie, a na czwartym miejscu uplasowały się wicemistrzynie z powiatu jastrzębskiego. Wysokie wyniki naszych dziewcząt świadczą nie tylko o talencie, ale również o systematycznej pracy i ciągłym podnoszeniu swoich umiejętności. Niestety nasze badmintonistki w tym roku szkolnym opuszczają mury naszego Gimnazjum, w związku z tym pojawia się szansa dla młodszych koleżanek, aby przejąć rakietę i kontynuować szkolne sukcesy w kolejnych latach. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia badmintona w każdy wtorek o godzinie 15:10. Gratulujemy naszym dziewczętom i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!

Trenerem sekcji badmintona jest p. Robert Paszylka

IMG_1144

27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego Szkół  Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. W zawodach startowali uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Drużynę Gimnazjum nr 2 tworzyli Krzysztof Marciniec, Jakub Dudała i Patryk Turniak. Efektem zmagań naszych reprezentantów było 3 miejsce drużynowo, a indywidualnie nasz najlepszy gracz Krzysztof Marciniec, zdobył pierwsze miejsce, pokonując w finale znacznie starszych i doświadczonych graczy. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem grupy tenisa stołowego jest p. Robert Paszylka

IMG_1190IMG_1193

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Maj 2016
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031