Monthly Archives: Kwiecień 2016

7 kwietnia 2016 roku szkolna drużyna piłki nożnej dziewcząt udała się do Tych, by kibicować reprezentacji kobiet w piłce nożnej. Nasze rodaczki rozgrywały mecz eliminacji Mistrzostw Europy z wyżej notowaną drużyną z Danii. Mimo wielu okazji bramkowych mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości, któraś z dziewczyn grająca w drużynie Gimnazjum nr 2 będzie miała możliwość reprezentowania naszego kraju 🙂

To już kolejny wyjazd naszych dziewczyn na mecz. Przypomnijmy, że w listopadzie uczennice dopingowały we Wrocławiu męską drużynę w starciu z reprezentacją Czech. Z niecierpliwością czekamy na 1 czerwca…

tych10 tychy4

 

 

 

tychy11

7 kwiecień w Gimnazjum nr 2 był dniem, którego hasłem przewodnim była szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna. Społeczność szkolną odwiedzili specjaliści, wśród których znaleźli się: lekarz ginekolog – siostra Augustyna, położna – Agata Matianowska, farmaceutka, instruktor i trener personalny – Dawid Krzysztala, panie działające w Stowarzyszeniu Amazonek, dietetyczka – Marta Nowak, przedstawicielki Sanepidu, tatuażysta – Grzegorz Pryka.  Zajęcia prowadzili również nauczyciele naszej szkoły: Wojtek Glenc, Irena Rek, Agnieszka Janczura, Marzena Mika (pielęgniarka szkolna), Joanna Królikowska. Prowadzone były prelekcje i warsztaty poświęcone m.in. profilaktyce zaburzeń związanych z nadużywaniem leków, chorób zakaźnych, raka piersi, chorób kobiecych, zdrowia psychicznego i technik relaksacji, zagrożeń ozdabiania skóry.  Uczniowie mieli też okazję poznać zasady zbilansowanej diety i zalecenia żywieniowe, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa podczas treningów siłowych, tajniki zawodu tatuażysty i położnej oraz podstawy filcowania oraz chromatoterapii. Nie zabrakło również ciekawych konkursów, np. na zdrową potrawę czy quizu o nikotynizmie. W czasie przerw uczniowie mogli degustować warzywa i owoce. Kontynuacją działań promujących zdrowy styl życia były zajęcia sportowo – rekreacyjne dla przedszkolaków i ich rodziców z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6 w piątek 8 kwietnia. Inicjatorką przedsięwzięcia była p. Joanna Królikowska, która od wielu lat w szkole promuje różnorodne  działania związane ze zdrowym trybem życia, mi. in w ramach ogólnopolskich programów Trzymaj formę, Żyj smacznie i zdrowo, Zielona Flaga. Działania były wspomagane przez Radę Rodziców oraz Spółdzielnię Uczniowską EMMA.

Sprawny przebieg imprezy możliwy był dzięki całej społeczności szkolnej – paniom z obsługi, uczestnikom – uczniom oraz nauczycielom prowadzącym poszczególne lekcje. W organizacji tego dnia szczególną pomoc okazali: p. Kasia Miler Błatoń, p. Daria Piwowarczyk, p. Basia Mikółka oraz uczniowie i uczennice klasy 3C – Karolina Paczuska, Julia Warzecha, Wiktoria Holona, Karolina Krótki, Jessi Styrnol, Michał Turobin, Wiktoria Koniszewska, Magda Szewczyk i 1E – Mateusz Wierzgoń.

 

cocacola-cup-logo

1 kwietnia 2016 r. odbył się pierwszy etap kwalifikacji wojewódzkich turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup.  Świetnie spisały się dziewczęta reprezentujące nasze Gimnazjum zajmując pierwsze miejsce! W turnieju brało udział 8 drużyn. Nasza drużyna pokonała kolejno: Gimnazjum  nr 1 z Wodzisławia Śl., Gimnazjum z Marklowic, Gimnazjum z Jankowic, Gimnazjum z Gorzyc i w finale ponownie Gimnazjum nr 1 z Wodzisławia Śl.

Dzięki zwycięstwu dziewczyny awansowały do kolejnej rundy.

Skład drużyny tworzyły: Jadwiga Kubica, Julia Kubica, Lidia Grzonka, Martyna Jereczek, Oliwia Mierzejewska, Kamila Pustołka, Zuzanna Zaliwska, Zuzanna Zyśko, Agnieszka Lewczuk. Trenerem zespołu jest Wojciech Glenc.

20160401_151410

DELF to międzynarodowy certyfikat znajomości języka francuskiego wydawany przez Alliance Française w Paryżu,  a honorowany na całym świecie.

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy,  że kolejne uczennice naszej szkoły wykazały się bardzo dobrą znajomością tego języka, co doceniła komisja egzaminacyjna, w której skład wchodził między innymi  „prawdziwy Francuz”. Dziś już możemy pogratulować Julii Banasik, Klaudii Grzelak, Małgorzacie Jastrzębskiej oraz Justynie Kowalczyk z klasy 3d, które dołączyły do grona laureatów certyfikatu DELF na poziomie A2.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

 

10 marca 2016 r. w finale powiatu zawodów sportowych w w tenisa stołowego w Lubomi, nasz uczeń Krzysztof Marciniec zdobył indywidualnie trzecie miejsce.

Gratulujemy!

7 marca odbył się finał powiatu w badmintonie. Nasze dziewczyny w składzie: Nicola Adamus, Wiktoria Holona oraz rezerwowa Alicja Matera wywalczyły pierwsze miejsce oraz awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym.

Gratulujemy!!!

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Kwiecień 2016
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930