Monthly Archives: Listopad 2015

26 listopada 2015r. uczniowie klasy 2B: Aleksandra Świerczek i Aleksander Krentosz zdobyli II miejsce w I REJONOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: „YOU CAN SPEAK ENGLISH”.
Konkurs sprawdzał umiejętność posługiwania się językiem angielskim w formie wypowiedzi ustnych. Nasi uczniowie mieli za zadanie zaprezentować scenkę, przeprowadzić dialog, zareklamować dowolny produkt, opisać zdjęcie, przeprowadzić spontaniczny dialog z native speakerem oraz opisać rysunek w taki sposób aby koleżanka lub kolega narysowała jego kopię.

26 listopada 2015 roku grupa 14 uczniów naszej szkoły wraz z 4 gośćmi z Francji udała się do czeskiego Bohumina, by wziąć udział w zawodach pływackich organizowanych przez tamtejsze Gimnazjum im Franciszka Żywego.

Spotkanie było dla wszystkich uczestników niezapomnianym przeżyciem –  czasem doskonalenia umiejętności językowych, ale również nawiązywania nowych znajomości i poznawania kultury sąsiadów.

rodziceDyrektor oraz Rada Pedagogiczna Gimnazjum nr 2 zapraszają Rodziców na spotkania, które rozpoczną się w czwartek, 26 listopada o godzinie 17.00.

Żeńska drużyna piłkarska Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl. uczestniczyła w dniu wczorajszym w meczu reprezentacji Polski i Czech !
Dla dziewczyn i ich trenera, Wojciecha Glenca było to wyjątkowe przeżycie!
Gimnazjalistki pragną podziękować Pani Bogusławie Wesołowskiej (Śląski Związek Piłki Nożnej), której życzliwości zawdzięczamy bilety na to niecodzienne wydarzenie sportowe. Liczymy na kolejne dowody takiej życzliwości p. Bogusi dla społeczności Gimnazjum nr 2.
Dziękujemy także Gabrieli Niemiec za pomysł i organizację przedsięwzięcia.
Wyjazd był formą podziękowania dla Wojciecha Glenca i jego dziewczyn za osiągnięcia sportowe w minionych latach.

 

 

 

W ramach tegorocznej akcji „Zachowaj trzeźwy umysł”, wyróżnieni zostali również uczniowie Gimnazjum nr 2
Krystian Sitko – nagroda w konkursie internetowym Zagrywka w punkt
Joanna Samolak – nagroda w konkursie plastyczno-literackim Razem lepiej
Iwona Rduch – nagroda w konkursie plastyczno-literackim Razem lepiej
którzy w dniu 19.11.2015 odebrali z rąk Prezydenta Miasta dyplomy oraz nagrody.

W zakładce  ZAMÓWIENIA umieszczono zapytanie ofertowe na zakup energii elektrycznej.

Joanna Dylich

Jak co roku organizujemy zbiórkę dla najbardziej potrzebujących zwierzaków. Zbieramy karmę suchą, karmę w puszkach, koce, zabawki, smycze, miski itp. Wszystko można przynosić do sali 20 do pani Agnieszki Janczura. Liczymy na Wasze wsparcie i jak największą ilość zebranych rzeczy.

Inaugurację działania naszej biblioteki szkolnej czyli Sali Atramentowej w nowej, nieszablonowej aranżacji przygotowaliśmy też w sposób niecodzienny – przygotowując przyjęcie. Atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Drugiego takiego miejsca w szkole nie znajdziecie, zaglądajcie do nas codziennie! Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie przyjęcia!

Spółdzielnia Uczniowska EMMA przypomina o zbiórce surowców wtórnych i związanym z nią konkursie indywidualnym i konkursie klasowym. Do odwołania surowce przyjmowane są w każdą środę (wejście od strony parkingu do pomieszczeń gospodarczych szkoły) w godzinach 14.30 – 15.00. Duże ilości surowców można dostarczyć również w innym terminie, ale trzeba go uzgodnić z opiekunami SU. Małe ilości surowców można przynosić każdego dnia i podpisane przekazać p. Joannie Królikowskiej lub zostawić u pań z obsługi szkoły. Bardzo ważne, by były podpisane, bo tylko wtedy są zapisywane na konto konkretnej osoby. Surowce w postaci elektrośmieci są przeliczane na punkty. Z wynikami zbiórki można zapoznać się TUTAJ oraz na tablicy obok sali nr 6.
Opiekun SU EMMA – Joanna Królikowska

1 listopada młodzież naszej szkoły kwestowała na radlińskim cmentarzu, wspierając w ten sposób Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla dzieci niepełnosprawnych. W tym roku wśród kwestujących znaleźli się: Dominika Bar, Kinga Hajduk, Szymon Kowalski, Bartosz Kutereba, Filip Stępień, Angelika Warda, Wioletta Koniszewska, Karolina Piątkowska, Agnieszka Grabiec, Paulina Kurasz, Nikola Capek, Wiktoria Warcholak, Zuzanna Drzęźla, Martyna Bar, Kamila Musioł, Julia Serafin, Weronika Kowalska, Emilia Gałązka, Elżbieta Kubica, Anna Sosna, Małgorzata Jastrzębska, Natalia Wawrzeczko, Julia Zając, Natalia Lubszczyk, Emilia Ślęczka.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję i przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy.

Został rozstrzygnięty miejski konkurs plastyczny „Zwierzaka mam i o niego dbam”.
I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Rakowska Agata z klasy III c a wyróżnienia otrzymały Krakowiecka Klaudia i Piecha Olimpia również z klasy III c. Serdecznie gratulujemy!

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Listopad 2015
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30