Monthly Archives: Kwiecień 2015

Przypominamy, że jutro, tj. 30 kwietnia 2015 r. w godzinach od 17.00 do 18.00,  odbędą się w Gimnazjum  nr 2 comiesięczne konsultacje!

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

Adopcja Serca zapoczątkowana została wojną domową w Rwandzie. Idea Pallotyńskiej Adopcji Serca to niesienie pomocy konkretnym dzieciom z krajów misyjnych: Rwandy, Demokratycznej Republiki Konga, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Zambii i Brazylii. Włączając się w Adopcję Serca zobowiązaliśmy się do niesienia pomocy polegającej na comiesięcznych wpłatach 16 EUR na opłacenie szkoły, zakup materiałów szkolnych, żywności, leków i wszystkiego, co jest niezbędne dla adoptowanego dziecka.

Społeczność naszego gimnazjum zaadoptowała siedmioletniego chłopca z Kamerunu o imieniu Ibrahim. Chłopiec z bratem i siostrą wychowywany jest przez ojca, mama zmarła. (nazwisko i dokładna data urodzenia została wpisana w dokumenty adopcyjne, które zostały przesłane do szkoły).

Wystarczy złotówka miesięcznie lub mniej, a jako społeczność okażemy się odpowiedzialnymi rodzicami adopcyjnymi. Szczegółowych informacji udziela p. Irena Rek.

Ibrahim

17 kwietnia 2015 roku odbyła się pierwsza runda turnieju piłki nożnej dziewcząt.

Bezkonkurencyjne okazały się uczennice reprezentujące Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim wygrywając wszystkie swoje mecze. Oto wyniki naszych dziewcząt:

Gimnazjum nr 2 Wodzisław Śląski – Gimnazjum Pszów 8:0,

Gimnazjum nr 2 Wodzisław Śląski – Gimnazjum nr 3 Wodzisław Śląski 3:0

Gimnazjum nr 2 Wodzisław Śląski – Gimnazjum nr 1 Wodzisław Śląski 2:0.

Dzięki zwycięstwu Gimnazjum nr 2 wystąpi w finale powiatu wodzisławskiego w piłce nożnej dziewcząt.

Skład drużyny tworzą:

Maria Cichy, Laura Cichy, Marta Weisman, Agnieszka Sobala, Natalia Cymbor, Jadwiga Kubica, Julia Kubica, Martyna Jereczek, Lidia Grzonka i Wiktoria Grzegorzek.

Trenerem zespołu jest Wojciech Glenc.

Po zdobyciu tytułów Mistrza Miasta oraz  Mistrza Powiatu nasze koszykarki, zajmując pierwsze miejsce tym razem w Zawodach Rejonowych, przebrnęły kolejny etap eliminacji i awansowały do półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży. Awans oznacza, że nasza reprezentacja jest już w gronie 16 najlepszych drużyn w województwie.

W związku z gromadzeniem materiału faktograficznego do powstającego w Gimnazjum nr 2 projektu edukacyjnego śledzącego historię naszego miasta, dzielnicy, szkoły oraz ukazującego intrygującą przeszłość gimnazjalnych rodzin, prosimy o udostępnienie ciekawych fotografii z domowych archiwów. Wszystkie eksponaty po zeskanowaniu zostaną niezwłocznie oddane właścicielowi.
Ze szczególnym zainteresowaniem oczekujemy na fotografie obrazujące zmiany zachodzące na przestrzeni lat w architekturze naszej Małej Ojczyzny. Pamiętając, że historię tworzą konkretni ludzie, oczekujemy na ciekawe i ważne momenty z życia naszych rodzin uwiecznione na kliszy fotograficznej.
Wszystkim zainteresowanym szczegółowych informacji udzielą – Gabriela Niemiec i Daria Piwowarczyk

Mija właśnie piąta rocznica tragicznego lotu do Smoleńska.

Zginął w nim Prezydent RP śp. Profesor Lech Kaczyński wraz z Małżonką.

Zginęli ministrowie, szefowie najważniejszych urzędów w Polsce.

Zginęli parlamentarzyści, posłowie i senatorowie wszystkich opcji politycznych, od prawicy, po lewicę. Zginęli duchowni, kombatanci, działacze społeczni, rodziny zamordowanych oficerów w Katyniu, oficerowie Biura Ochrony Rządu oraz załoga rządowego samolotu Tu-154M. Zginął również kwiat niepodległego Wojska Polskiego – generałowie, najwyżsi dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych naszej Ojczyzny.

Zginęli, lecąc oddać należny hołd bohaterom sowieckiej kaźni sprzed 70 lat.

Kaźni, która spowodowała zagładę ówczesnej elity narodu. Kaźni, która była zemstą za „Cud nad Wisłą” w 1920 roku i odwetem za nieudany marsz przez Polskę na Zachód.

Kaźni, której komuniści przez pół wieku nie pozwalali opisywać w podręcznikach historii.

 

Rankiem nad Smoleńskiem. Ociężale budziło się niebo. Walcząc ze złowrogim czasem Polski ptak opuścił niebo.

Nikt nie przeżył tego upadku Pozostały zgliszcza i szczątki. Na obcej ziemi nie z przypadku…”

Małgorzata Markiewicz

 

9 kwietnia 2015 odbyły się w Jastrzębiu Zdroju drużynowe zawody badmintona na szczeblu rejonowym. Zmierzyli się tam mistrzowie i wicemistrzowie powiatu wodzisławskiego oraz jastrzębskiego.
Drużynę dziewcząt tworzyły Nicola Adamus i Wiktoria Holona z klasy 2c a zespół chłopców, Miłosz Krzewina z 3F oraz Mateusz Gwoździk z 3b.
Finalnie dziewczęta drużynowo wywalczyły awans z pierwszego miejsca do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, zajmując indywidualnie:
Wiktoria Holona – 2 miejsce
Nicola Adamus – 3 miejsce
Chłopcy również awansowali do finału wojewódzkiego z kompletem zwycięstw, zajmując miejsca:
Miłosz Krzewina – 1 miejsce indywidualnie
Mateusz Gwoździk – 2 miejsce indywidualnie

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, tym bardziej cieszy awans do kolejnego etapu. Gratulacje dla szkolnych reprezentantów.
trener sekcji badmintona – Robert Paszylka

 

dyktandojang

W związku z napływającymi prośbami, przedłużamy termin wysyłania zgłoszeń na dyktando z języka angielskiego w naszym Gimnazjum.
Ostateczny termin to 16 kwietnia (czwartek).

Przypominamy, że jutro tj. w czwartek 9 kwietnia 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców klas III z Dyrekcją Gimnazjum nr 2 w sprawie egzaminu gimnazjalnego!

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Kwiecień 2015
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930