Monthly Archives: Luty 2015

Do grona czterech humanistek dołączyli kolejni uczniowie, którzy z sukcesem przebrnęli drugi etap konkursów przedmiotowych. Do ostatniego etapu przygotowują się:

Piotr Kruszyński – biologia – pod opieką p. R. Koszeli,

Robert Żuk – wiedza o społeczeństwie – pod opieką p. R. Owczarczyk

Dennis Warych – j. niemiecki – pod opieką p. J. Cuber.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

zuk00

Robert Żuk uczeń klasy III c Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim zdobył  już drugi raz stypendium projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W środę, 18 lutego 2015 o godz. 10.00 w sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów z wyłonionymi stypendystami VI edycji projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W tym roku zarząd Województwa Śląskiego przyznał 400 najzdolniejszym gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendia. Na uroczystość wręczenia zostało zaproszonych 12 wyróżnionych stypendystów. Jednym z nich był Robert Żuk.

Robert zaprezentował komisji swoje prace wykonane na drukarce 3D. Przedstawił także osiągnięcia związane z budowaniem i programowaniem robotów.

Opiekunem ucznia jest Agnieszka Rudzka-Gajda.

eco

W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum nr 2 rozpoczęło staranie o międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi”. Sprawozdania z podejmowanych działań oraz bieżące informacje będą umieszczane w zakładce dla uczniów/zielona flaga – tutaj.

 

dramatyzujmy

Biblioteka Szkolna naszego gimnazjum ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie II edycji konkursu literackiego dla młodzieży gimnazjalnej  „DRAMATyzujmy!” na jednoaktówkę dotyczącą problemów młodego człowieka, jego wzlotów, upadków, dążeń, marzeń, fascynacji, jego przeżywania życia…

Konkurs trwa od 1.02.2015 do 30.05.2014 r. Zapraszamy do udziału!

Informacje o poprzedniej edycji konkursu dostępne są na stronie Biblioteki http://bibliotekag2.cba.pl/

bp01

Jak prawie w każdy czwartek wolontariusze z Gimnazjum nr 2 odwiedzili przed feriami Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci Niepełnosprawnych. Tym razem zaproszone zostały także dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6. Niektóre chwile z niezapomnianej integracyjnej zabawy zostały uchwycone w kadrze aparatu fotograficznego:

kasa

27 stycznia została utworzona w naszej szkole Spółdzielnia Uczniowska.

Uczniowie – założyciele wybrali dla niej nazwę EMMA. Grupa założycielska liczy sobie 15 osób. Na chwilę obecną w SU działają dwie sekcje – handlowa i ogrodnicza. Do władz SU członkowie wybrali:

Rada Nadzorcza – przewodnicząca – Klaudia Wojtczak 2D

zastępca przew. – Magda Szewczyk 2C

sekretarz – Julia Kraszewska 2C

Komisja rewizyjna – Bartek Ziajko 2D i Wiktoria Koniszewska 2C

W skład Zarządu wchodzą również przewodniczący sekcji – sekcji handlowej – Daria Komasinska 2C oraz przewodnicząca sekcji ogrodniczej działającej pod opieką p. Ireny Rek.

Opiekunami SU są p. Joanna Królikowska i p. Marcin Serzysko.

Do informacji dołączone są zdjęcia z pierwszego zebrania Spółdzielni Uczniowskiej.

W styczniu uczniowie wszystkich klas mieli możliwość wypełnienia ankiety związanej z działaniem spółdzielni, głównie sklepiku szkolnego. Ankietę wypełniły 322 osoby. 93% uczniów stwierdziło potrzebę istnienia sklepiku. Sklepik szkolny ruszy niebawem – społeczność szkolna musi dać czas członkom sekcji handlowej na jego przygotowanie i zaopatrzenie. Postaramy się, by sklepik był otwarty przez maksymalnie dużą ilość przerw.

Społeczność szkoły musi się natomiast postarać, by ewentualne zakupy były przyjemne i nie wiązały się np. z przepychaniem lub wpychaniem do kolejki. Tego typu zachowania nie będą tolerowane. Sklepik jest działalnością uczniów, nie prywatnego ajenta, który musi za wszelka cenę sprzedać swoje produkty. Będzie prowadzony przez uczniów i dla uczniów, ale nie może zaburzać porządku w czasie przerw.

188 osób chciałoby, żeby w czasie jednej z przerw (drugiej lub trzeciej) można było zjeść śniadanie w świetlicy szkolnej z możliwością zakupienia czegoś ciepłego do picia. Będziemy podejmować działania, by było to możliwe.

Nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom przedstawionym przez uczniów w ankiecie ze względu na to, że nie wszystkie produkty mogą być sprzedawane w szkole, ale w miarę upływu czasu będziemy się starać poszerzać asortyment, w zależności od potrzeb kupujących. Różnorodność asortymentu będzie zależało od tego, ile będziecie kupować. Wiąże się to również z posiadaniem m.in. lodówki i mikrofalówki. Musicie też pamiętać, ze osoby sprzedające nie będą obecne cały czas w sklepiku, bo nie mogą tego robić podczas własnych lekcji.

92 osoby stwierdziły, że są zainteresowane działaniem w sekcjach SU. Zapraszam te osoby do zapoznania się z możliwościami i zgłoszenia się do p. Joanny Królikowskiej lub p. Marcina Serzysko. Przypominam, że SU to nie tylko sklepik szkolny, ale wiele innych działań, którymi chciałaby zająć się młodzież – niekoniecznie handlowych.

Czy praca daje zysk pracownikom spółdzielni? – tak brzmiało jedno z pytań w ankiecie. To nie jest praca zarobkowa. Jeśli SU ma zyski finansowe, to są to zyski wszystkich jej członków. Ich przeznaczenie jest zaplanowane przez członków spółdzielni w planie pracy i wykorzystane zgodnie z tym planem.

W powyższych informacjach odpowiedziałam na niektóre wasze pytania zawarte w ankiecie. Ze wszelkimi sprawami dotyczącymi SU można się zgłaszać do opiekunów.

Joanna Królikowska

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Luty 2015
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728