Monthly Archives: Grudzień 2014

xmas

Społeczność Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim z dumą i ogromną radością informuje o inauguracji naszej szkolnej stacji telewizyjnej TVG2, za pośrednictwem której chcielibyśmy złożyć Państwu najcieplejsze życzenia świąteczne.

Adres bloga telewizji:  http://tvgim2.blogspot.com/
Jesteśmy też na facebook:  https://www.facebook.com/tvgim2?fref=ts
Pozdrowienia od uczniów i nauczycielek Edyty Krebs i Agnieszki Rudzkiej-Gajdy

um

Radosną świąteczną atmosferą  społeczność Gimnazjum nr 2 podzieliła się z pracownikami Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. Utalentowani przedstawiciele naszego gimnazjum z kolędą  na ustach złożyli serdeczne życzenia włodarzom naszego miasta i wszystkim pracownikom magistratu.

Szanowni Państwo,

w związku z przerwą świąteczną trwającą od 22 do 31 grudnia 2014 r. informuję, że dla uczniów jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych.

2 i 5 stycznia 2015 r. to również dni wolne od zajęć dydaktycznych, zostały one ustalone w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców  i samorządem szkolnym  na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz. U. nr 46, poz. 432 z późn. zm.).

Jak już informowali Państwa wychowawcy na zebraniach w dniu 11.12.2014 r. w w/w terminach nasze Gimnazjum nr 2 może zapewnić uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. O potrzebie takich zajęć proszę poinformować w formie pisemnej wychowawcę klasy w terminie do dnia 18.12.2014!

Dyrektor Gimnazjum nr 2

Gabriela Niemiec

 

renif

 

12 grudnia 2014 odbył się świąteczny Koncert Talentów Gimnazjum nr 2. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury  można było zobaczyć utalentowanych młodych ludzi.  Zachwycali zarówno poziomem artystycznym jak i doborem repertuaru. Widzowie oderwali się na czas koncertu od codziennych spraw i zasłuchani oraz zapatrzeni zanurzyli się w  świątecznej atmosferze.  Do rozmyślań nad zbliżającymi się świętami, a tak naprawdę nad przemijającym czasem i zabieganiem dzisiejszego człowieka zachęcił szkolny zespół teatralny „Czarno na białym”. Na scenie zaprezentowali się także niezwykli artyści – przyszli gimnazjaliści  a obecnie przedszkolaki z Przedszkola nr 6. Ich walc Mały Książę, piękne stroje a przede wszystkim zaangażowanie zachwyciły wszystkich. Opuszczając mury WCK można było zabrać trochę atmosfery świątecznej ze sobą – na kiermaszu można było nabyć niepowtarzalne stroiki, kartki świąteczne wykonane przez naszych gimnazjalistów oraz przepyszne ciasta.

Natalia1

6 grudnia 2014r w Tarczynie odbyły się zawody, podczas których Natalia zdobyła 4 złote medale, od soboty jest czterokrotną Mistrzynią Europy w Federacji UFR, WKA, WKSF w walkach pointfighting, FMF (formy do muzyki bez broni), FMFW (formy do muzyki z bronią) oraz techniki rozbić. Trenerem Natalii jest pan  Robert Szindler.

 

 

Aktywne dzieciaki w Gimnazjum nr 2

W poniedziałek 24.11.2014r. Biblioteka Gimnazjum nr 2 gościła „Aktywne dzieciaki” z Przedszkola nr 6 w Wodzisławiu Śl. Przedszkolaki nauczyły się liczyć po francusku z p. Agnieszką Szczewińską-Ogierman, następnie poznały „magię teatru” na zajęciach z p. Małgorzatą Matysiak. Każdy mógł przymierzyć kostium teatralny oraz wcielić się w rolę bajkowej postaci. Ogromy podziw wzbudził dron, którego możliwości pokazał dzieciakom p. Artur Rasiński. 

Już w najbliższy piątek o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury odbędzie się coroczny Koncert Talentów Gimnazjum nr 2 połączony z kiermaszem artykułów świątecznych. Na scenie pojawią się prawdziwe talenty muzyczne, taneczne, aktorskie. Swój występ zapowiedzieli też nauczyciele!

Będzie można kupić upominki świąteczne, przepyszne, domowe wypieki.
Zapraszamy na prawdziwe rodzinne spotkanie, którym zapoczątkujemy radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia!
Przypominamy, że ciasta należy przynieść w piątek rano do świetlicy szkolnej.

spotkaniebezbarier

Uczniowie Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w niezwykłej uroczystości, jaką było XII Spotkanie bez barier w odległym o ponad 160 km Wodzisławiu. Takie integracyjne spotkania są stałym punktem współpracy społeczności Gimnazjum nr 2 i społeczności Wodzisławia. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz oraz gość szczególny:  Święty Mikołaj.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Grudzień 2014
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031