Monthly Archives: Listopad 2014

sing along

VI POWIATOWY FESTIWAL  PIOSENKI

SING ALONG

KATEGORIA GIMNAZJA  ZESPOŁY

MIEJSCE I

Zespół klas II i III

Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

SOLIŚCI WYRÓŻNIENIA PIOSENEK

Julia Materzok za piosenkę TO LOVE SOMEBODY

Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl.

Klaudia Kieś za piosenkę JAMBALAYA

Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl./JC Music

Serdecznie gratulujemy!

 

E1

Z  dumą informujemy, że  długoletnia praca  naszej  gimnazjalnej sekretarz p. Eweliny Glenc  została wysoko oceniona przez  najwyższe władze  państwowe.

19 listopada 2014  roku w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach pani Ewelina Glenc  została odznaczona   ZŁOTYM MEDALEM  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ .  Imienna legitymacja   została podpisana  przez  Prezydenta  RP  Bronisława Komorowskiego.

Wydarzenie to miało bardzo uroczysty charakter.  Wręczenie medali odbyło się w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. W uroczystości  wzięli udział wicewojewodowie śląscy  Andrzej Pilot i   Piotr Spyra oraz Śląski Kurator Oświaty  Stanisław  Faber.

 

Wieczorek Naukowy z dronami

Wieczorową porą 20 listopada w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim doszło do wyjątkowego spotkania. Gimnazjaliści, w charakterze gości zaprosili swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych aby pochwalić się swoją gimnazjalną alma mater. Ponad 100 – osobowa grupa uczniów nie tylko wodzisławskich szkół podstawowych miała okazję poznać działanie drukarki 3D oraz uczestniczyć w premierowych lotach szkolnego drona, który będzie wykorzystywany głównie w ramach lekcji techniki, informatyki i geografii (kartografia). Drona mogliśmy zakupić dzięki projektowi „Nie bądź przerażony, gdy nadlecą drony!”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Czwartkowe spotkanie koncentrowało się jedynie na prezentacji oferty Gimnazjum nr 2 związanej z naukami ścisłymi – oprócz drona i drukarki 3D były także roboty, projektowanie w sali informatycznej. Nauczycielki chemii i fizyki zaprezentowały widowiskowe doświadczenia związane z wielkimi żywiołami – ogniem i wodą. Odpoczynek po intensywnych działaniach edukacyjnych uczniowie znaleźli w trakcie rozgrywek goall ball’a – dyscypliny olimpijskiej polegającej na grze w piłkę z zasłoniętymi oczami. Specjalistyczna piłka wydająca dźwięki jest jedyna wskazówką dla graczy.

Gospodarze (gimnazjaliści i ich nauczyciele) stale podkreślali, że prezentowana oferta jest unikatowa w skali całego województwa. Gimnazjum nr 2 staje się pionierem w propagowaniu robotyki i nowoczesnych metod pracy.

umysl

 

Kolejny raz miasto Wodzisław Śląski zaangażowało się w ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” podejmującą problem profilaktyki uzależnień. 3 października w wodzisławskim Urzędzie Miasta nagrody z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy odebrali laureaci indywidualnych konkursów związanych z kampanią – uczniowie naszych szkół.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Lista osób nagrodzonych

Olimpia Piecha – Gimnazjum nr 2 – w konkursie plastyczno-literackim NASZ CZAS

Iwona Rduch – Gimnazjum nr 2 – w konkursie plastyczno-literackim NASZ CZAS

Koordynatorzy szkolni

Agata Hyła – Ignacek – Gimnazjum nr 2

umysl2

24

16 listopada szkolna drużyna badmintona wzięła udział w otwartym turnieju badmintona w Łaziskach Górnych „11 Listopad”. Szkołę reprezentowała dwójka dziewcząt oraz pięciu chłopców. Zawody odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe i płeć uczestników, nasi reprezentanci występowali jako juniorzy, w grupie tej byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju zgłosiło się prawie 70 osób nie tylko z województwa śląskiego, w tym również zawodnicy rankingowi. Organizator przywitał zawodników poczęstunkiem w formie bufetu oraz nienaganną organizacją. Zawody odbywały się w hali MOSiR na siedmiu kortach.

W końcowej rywalizacji najlepiej zaprezentował się nasz mistrz rejonu oraz siódmy zawodnik finałów wojewódzkich Miłosz Krzewina, który zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymał zloty medal!!

Kolejno uplasowali się: Mateusz Gwoździk – 6 miejsce, Jakub Warcholak – 8 miejsce, Bartosz Kiełkowski i Piotr Kądziela ex aequo 10 miejsce. Dziewczyny w składzie: Nicola Adamus i Natalia Wawrzeczko, zajęły kolejno Nikola 10 miejsce a Natalia 13. Niestety na zawodach zabrakło naszej najlepszej zawodniczki Wiktorii Holony, mamy nadzieję, że na następny wyjazd, już 28 grudnia wybierzemy się w najsilniejszym składzie.

Gratulacje dla naszych reprezentantów i podziękowanie za udział biorąc pod uwagę fakt, że zawody odbywały się w niedzielę 🙂

Inicjatorem wyjazdu oraz trenerem szkolnej sekcji badmintona jest p. Robert Paszylka.

 

 

Link do strony MOSiRu z podsumowaniem imprezy: http://www.mosir.laziska.pl/news/479_Turniej_badmintona_-_11_LISTOPAD_-_podsumowanie.html#prettyPhoto

Wieczorek Naukowy w Gimnazjum nr 2

UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!!!

 

W najbliższy czwartek 20 listopada 2014 w godzinach 16.00-18.00 odbędzie się Wieczorek Naukowy, na który serdecznie zapraszamy.

W programie wieczorku przewidziano wiele atrakcji, m.in.

  • programowanie robota Lego mindstorms
  • tworzenie gier w programie scratch
  • prezentacja szkolnej drukarki 3D
  • prezentacja szkolnego drona
  • doświadczenia fizyczne i chemiczne
  • konkurencje sprawnościowe

Tradycją Wieczorków Naukowych w Gimnazjum nr 2 są ciekawe zajęcia, dobra atmosfera i odrobina ruchu, dlatego należy zadbać o wygodny strój i sportowe obuwie.

Zapraszamy.

 Listopadowy Wieczorek Naukowy 2014

logo

 

W dniu 20.11.2014 r. w Gimnazjum nr 2 odbędą się kolejne zajęcia z dronem! Zakup drona był możliwy, ponieważ otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 4 000,00 zł! Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany uczestniczeniem w zajęciach z dronem, powinien zgłosić się do p. Joanny Dylich, która jest koordynatorem projektu.

Zapraszamy 20 listopada 2014 r. od godziny 16.00 do Gimnazjum nr 2!

arch

30 i 31 października 2014 w Gimnazjum nr 2 zostały zorganizowane warsztaty profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

Archipelag Skarbów ® to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Program jest prowadzony przez 3-5 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Młodzież jest zachęcana do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów ® pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.

Programem w roku szkolnym 2014/2015 zostały objęte klasy drugie – zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
OFICJALNA STRONA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIAŁALNOŚĆ GIMNAZJUM NR 2

SZKOŁA PARTNERSKA
DANE TELEADRESOWE


Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim im. Ziemi Wodzisławskiej

ul. 26 Marca 66
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32-455-37-36
e-mail: gim2@wodzislaw-slaski.pl

Listopad 2014
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930